گروسی: در آینده نزدیک از 2 مکان در ایران بازرسی خواهیم کرد

به گزارش اخبار نجوم، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بیان نمود بازرسان آژانس بزودی از 2 مکان در ایران بازدید خواهند کرد.

گروسی: در آینده نزدیک از 2 مکان در ایران بازرسی خواهیم کرد

به گزارش ، رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت در آینده نزدیک به 2 مکان درخواستی در ایران برای بازرسی دسترسی خواهیم داشت.

گروسی بدون اشاره به زمان دقیق این بازرسی اضافه نمود: ما برای دسترسی به این مکان ها به هیچ گزینه ای متوسل نشدیم و این موضوع در نتیجه مصاحبه و مذاکره حاصل شد. ما از مدتی قبل در حال آماده سازی مقدمات کار بودیم و حتی بازرسان آژانس نیز به تهران اعزام شده بودند، ولی در نهایت تصمیم گرفتیم در این مورد در عالی ترین سطح مذاکره کنیم.

وی خاطر نشان کرد: نمی خواهم درباره دسترسی به مکان های دیگر در ایران به برآورد بپردازم، اما امکان رخ دادن چنین امری وجود دارد. اگر به اطلاعاتی دست یابیم که احتیاجمند پرسش و پاسخ باشیم و یا احتیاج به بازرسی از مکان های جدید باشد، این کار را خواهیم کرد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید نمود: دسترسی ها به طور کامل و شفاف به ماموران آژانس داده خواهد شد و ما براساس دستور العمل ها آنچه را که توافق شده انجام خواهیم داد. تصور می کنم دسترسی های جدید مورد استقبال و حمایت کشور های شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار خواهد گرفت.

سفر دو روزه مدیر کل آژانس به تهران و مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی عصر امروز با صدور بیانیه مشترکی انتها یافت.

در بخشی از بیانیه مشترک ایران و آژانس آمده است: آژانس بین المللی انرژی اتمی و جمهوری اسلامی ایران توافق کردند تا همکاری های خود را بیش از پیش تقویت نموده و اعتماد متقابل را به منظور تسهیل اجرای کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقی به آن که از 16 ژانویه 2016 بصورت موقت توسط ایران در حال اجراست، ارتقاء بخشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 518

به "گروسی: در آینده نزدیک از 2 مکان در ایران بازرسی خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروسی: در آینده نزدیک از 2 مکان در ایران بازرسی خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید