کشف اجساد 3 دختر لبنانی در ساحل طرطوس سوریه، همکاری دمشق با لبنان درباره این پرونده

به گزارش اخبار نجوم، سفارت لبنان در دمشق اعلام نمود، درباره اجساد سه دختری که دو روز پیش در سواحل طرطوس سوریه کشف شدند، با وزارت خارجه سوریه در تماس است.

کشف اجساد 3 دختر لبنانی در ساحل طرطوس سوریه، همکاری دمشق با لبنان درباره این پرونده

به گزارش خبرنگاران، منابع مطلع به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفتند، سفارت لبنان در دمشق براساس دستورات وزارت خارجه این کشور درباره جزئیات پرونده اجساد سه دختری که اخیرا در سواحل طرطوس پیدا شدند و نیز اطمینان از هویت آنها و این که آیا لبنانی هستند یا نه، تماس هایی با وزارت خارجه سوریه برقرار ساخته و همکاری هایی در این باره وجود دارند و تمام تسهیلات از طرف سوریه برای تشخیص هویت این سه دختر فراهم شده است.

دو روز پیش اجساد سه دختر در سواحل طرطوس کشف شدند که در دریا غرق شده بودند و هویت شان معین نبود. خانواده این سه دختر که از ساکنان روستای بزیزا در شمال لبنان هستند از دوشنبه هیچ اطلاعی از آنها نداشتند.

در شبکه های اجتماعی تصاویر این سه دختر دست به دست شد تا اگر کسی اطلاعی از آنها داشت به مراجع امنیتی اطلاع دهد.

خبرگزاری فرانسه نیز در این باره به نقل از یک منبع امنیتی لبنان گزارش داد، مقامات سوریه دو روز پیش جسدهای سه خواهر لبنانی را که از یک هفته پیش گم شده بودند در ساحل شهر ساحلی طرطوس کشف کردند و تحقیقات برای معین کردن دلایل غرق آنها در حال اجرا است.

این منبع امنیتی توضیح داد: مقامات سوریه روز آدینه جسد این سه دختر را پیدا کردند و تماس میان دو طرف سوریه و لبنانی برقرار شد تا اطمینان حاصل گردد که اجساد این سه دختر متعلق به همین سه دختر ناپدید شده است.

در این راستا مقامات سوریه نیز اعلام کردند، اجساد این سه دختر تحویل طرف لبنانی داده شده و این بعد از تماس سفارت لبنان در دمشق با وزارت خارجه سوریه و بعد از شناسایی این سه دختر توسط پدرشان بود.

وفیق ابودلا، معاون رئیس پلیس استان طرطوس گفت، تمام تسهیلات برای حضور پدر این سه قربانی در بیمارستان الباسل طرطول جهت شناسایی هویت آنها فراهم شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 923

به "کشف اجساد 3 دختر لبنانی در ساحل طرطوس سوریه، همکاری دمشق با لبنان درباره این پرونده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اجساد 3 دختر لبنانی در ساحل طرطوس سوریه، همکاری دمشق با لبنان درباره این پرونده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید