مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟

به گزارش اخبار نجوم، این حیوانات که بیشتر برای تغییر رنگ شان شناخته شده اند چشم هایی با سلول های تماما مخروطی دارند. این بدان معناست که آن ها می توانند رنگ های زیادی را مشاهده نمایند از جمله آن هایی که در طیف ماورا بنفش هستند، مانند ماهی قرمز و طوطی ها اما در عین حال، با کنتراست کم. چشم آنها نیز قادر به کار مجزاست و می توانند به گونه ای حرکت نمایند که دیدی 360 درجه به آفتاب پرست بدهند.

مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟

طوطی ها علاوه بر آبی، سبز و قرمز، اشعه ماورا بنفش را نیز می توانند ببینند. آن ها می توانند به سرعت روی اجسام متمرکز شوند و وسعت دید 300 درجه داشته باشند. علاوه بر این قابلیت عملکرد مجزا چشم به آن ها یاری می نماید تا یک چشم را روی جسمی متمرکز نمایند در حالی که چشم دیگر به اطراف می شود. علاوه بر همه این ها پرندگان توانایی منقبض کردن مردمک خود به صورت خودآگاه را نیز دارند.

شرکت هوم ادوایزر می گوید: شما حیوان خانگی خود را دوست دارید و امیدوارم خانه تان را نیز دوست داشته باشید، اما موضوع جالب توجه این است که این دوستان پشمالو خانه شما را شکل دیگری می بینند. این موضوع ربطی به سلیقه آن ها ندارد بلکه مربوط به ساختار چشم هایشان می شود. برای مثال این موضوع که سگ ها محیط را سیاه و سفید می بینند درست نیست. آن ها تعداد رنگ کمتری نسبت به انسان ها مشاهده می نمایند زیرا چشم آن ها در مقایسه با انسانها که سه نوع دارند و می توانند نورهای قرمز، آبی و سبز را ببینند، فقط دو نوع سلول مخروطی دارد. همه این ها یعنی حیوانات خانگی شما محیط را متفاوت می بینند و با تکیه بر حس بویایی و حافظه شان مکان وسایلی که می خواهند پیدا می نمایند. بهتر است از جابجایی دائمی وسایل خانه پرهیز کنید زیرا این کار باعث سرگردانی آن ها می شود یا اگر قصد این کار را دارید هر بار یک وسیله را جابه جا کنید.

منبع مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟

انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 1175

به "مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: حیوانات محیط اطراف را چه شکلی می بینند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید