فناوران تا سقف 100 میلیون تسهیلات اخذ گواهینامه دریافت می نمایند

به گزارش اخبار نجوم، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، ارائه بسته حمایت اقتصادی برای اخذ استانداردها و گواهینامه های بین المللی یکی از 140 بسته حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محسوب می گردد.

فناوران تا سقف 100 میلیون تسهیلات اخذ گواهینامه دریافت می نمایند

در یک برنامه ویژه، مرکز توسعه تجارت فناوری معاونت علمی، برای اخذ استانداردها، گواهینامه ها و مجوزهای بین المللی، تا 70 درصد هزینه ها را پوشش می دهد.

این حمایت با هدف افزایش صادرات محصولات تخصیص یافته است و در راستای تسهیل فراوری محصولات دانش بنیان و فناور و یافتن مقاصد جدید صادراتی عرضه می گردد.

یکی از الزامات صادرات محصولات فناورانه به بیشتر بازارهای بین المللی، دارا بودن استانداردهای بین المللی است. بازارهای بسیار کمی هستند که می گردد بدون داشتن استانداردها و تاییدیه های بین المللی با آنها داد و ستد کرد. بیشتریت بازارهای بین المللی به فراوریاتی که دارای تاییدیه های مورد احتیاج و استانداردهای لازم نیستند، اجازه ورود به کشور را نمی دهند.

مرکز توسعه تجارت فناوری معاونت علمی با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این زمینه حمایت هایی را برای اخذ تاییدیه ها، گواهی نامه ها و استانداردهای بین المللی به شرکت های فناور و دانش بنیان و دیگر فعالان فناوری که در این حوزه فعال هستند را ارائه می دهد. این حمایت ها برای مهیا کردن زمینه های لازم جهت ورود شرکت ها به بازارهای بین المللی، به آنان اعطا می گردد.

بر اساس این طرح میزان قابل توجهی از هزینه های صرف شده توسط شرکت های دانش بنیان و فناور برای اخذ استانداردها، تاییدیه ها و گواهی های بین المللی، توسط مرکز توسعه تجارت فناوری معاونت علمی، پوشش داده می گردد. این حمایت های اقتصادی در قالب تسهیلات، تا سقف 100 میلیون تومان است.

تمامی هزینه های اخذ گواهینامه ها و استانداردها، شامل مشاوره، پیاده سازی، انجام آزمون های خارج از شرکت و صدور گواهینامه های مرتبط با سیستم های مدیریتی مانند و نظیر آنها و یا سایر گواهینامه ها و نشان های محصول در قالب این طرح پوشش داده می شوند.

این بسته حمایتی هزینه های تمدید، مراقبت و بازرسی های دوره ای گواهینامه ها را شامل حمایت نمی شوند.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه و برخورداری از این بسته خدمتی به سایت مرکز مرکز توسعه تجارت فناوری معاونت علمی مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 592

به "فناوران تا سقف 100 میلیون تسهیلات اخذ گواهینامه دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوران تا سقف 100 میلیون تسهیلات اخذ گواهینامه دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید