خواهر رهبر کره شمالی به کره جنوبی هشدار داد

به گزارش اخبار نجوم، ایسنا نوشت: خواهر کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی از کره جنوبی به خاطر عدم توانایی متوقف کردن اعلامیه های ضدپیونگ یانگ که هفته گذشته توسط یک گروه فراری به پرواز درآمد، انتقاد کرد، آن را تحریک غیرقابل تحمل خواند و نسبت به اقدام متشابه هشدار داد.

خواهر رهبر کره شمالی به کره جنوبی هشدار داد

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کیم یو-جونگ اظهارات خود را طی بیانیه ای در خبرگزاری مرکزی کره منتشر و گفت، دولت کره جنوبی بار دیگر جلوی اقدامات بی پروا نایستاده و نارضایتی خود را از این موضوع ابراز کرد.

کیم در این بیانیه گفت: متواریان از کره شمالی که در کره جنوبی هستند، اخیراً بار دیگر اعلامیه هایی علیه جمهوری خلق دموکراتیک کره پخش کردند که تحریک غیرقابل تحملی علیه آن محسوب می شود. با این وجود، مقامات کره جنوبی بار دیگر اقدامات بی پروای متواریان کره شمالی را متوقف نکرده و به آن ها چشمک زدند.

وی اظهار داشت: نارضایتی در برابر چنین اقدامات ناپسندی را نمی توان پنهان کرد... ما مانورهایی را که زباله های انسانی در جنوب انجام داده اند، یک تحریک جدی علیه کشور خود تلقی می کنیم و اقدام متناظر و متشابه را بررسی خواهیم کرد. بیش تر از این نمی توانیم نظاره گر باقی بمانیم.

با این وجود کیم در این باره که اقدام متناظر کره شمالی چه خواهد بود، توضیحی نداد.

روز جمعه، مبارزان برای کره شمالی آزاد به رهبری پارک سانگ-هاک، متواری منتقد کره شمالی، مدعی شد 10 بادکنک بزرگ حامل 500 هزار اعلامیه همراه با 500 اعلامیه و 5 هزار اسکناس یک دلاری آمریکا را از مناطق مرزی ناشناس، به کره شمالی فرستاده است.

این اولین مورد در نوع خود، از زمان اعمال ممنوعیت انتشار اعلامیه توسط دولت سئول در اواخر ماه مارس بود.

دولت کره جنوبی گفته است این ممنوعیت برای حفاظت از جان و امنیت شهروندان ساکن مناطق مرزی ضروری است چرا که برخی اعلامیه ها که معمولاً به تمسخر رهبران و رژیم کره شمالی می پردازند، می توانند باعث تحریک پیونگ یانگ شوند.

ساعاتی پس از این بیانیه، وزارت اتحاد سئول که به مسائل فرامرزی رسیدگی می کند، از همه از جمله کره شمالی خواست، از اقداماتی که تنش ها پیرامون شبه جزیره کره را افزایش می دهد، دوری کنند و وعده ادامه تلاش برای ایجاد صلح و پیشبرد روابط بین کره را داد.

این وزارت خانه همچنین تکرار کرد در حال تحقیق از مقامات مربوطه در مورد ارسال ادعایی اعلامیه در هفته گذشته است و اضافه نمود ممنوعیت ضداعلامیه، باید در تطابق با هدف حفاظت از ایمنی و جان شهروندان مناطق مرزی، رعایت شود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 956

به "خواهر رهبر کره شمالی به کره جنوبی هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهر رهبر کره شمالی به کره جنوبی هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید