خبرنگاران استیضاح شهردار الوند غیرقانونی اعلام شد

به گزارش اخبار نجوم، قزوین - خبرنگاران -رییس شورای اسلامی شهر الوند گفت:استیضاح شهردار الوند غیرقانونی است و احمدزاده کرمانی همچنان باید به کار خود در شهرداری ادامه دهد.

خبرنگاران استیضاح شهردار الوند غیرقانونی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، سهراب ذاکری شامگاه سه شنبه با اشاره به خبری که پیرامون استیضاح شهردار الوند در بعضی رسانه ها منتشر شده بود، گفت: فرایند قانونی استیضاح شهردار از سوی شورا به این شکل است که مطابق ماده 83 قانون شوراها چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا توسط رییس شورا موارد را به صورت روشن به شهردار تذکر خواهند داد.

وی اضافه نمود: در صورت رعایت نشدن مفاد مورد تذکر، موضوع به شکل سوال مطرح می گردد که در این صورت رییس شورا سوال را کتبا به شهردار اطلاع خواهند داد و حداکثر ظرف 10 روز پس از ابلاغ، شهردار موظف به حضور در جلسه عادی یا فوق العاده شورا و پاسخ به سوال است.

رییس شورای اسلامی شهر الوند توضیح داد: چنانچه شهردار از حضور استنکاف ورزیده یا پاسخ او قانع کننده تشخیص داده نگردد طی جلسه دیگری موضوع مجددا به صورت استیضاح که حداقل به امضای یک سوم اعضای شورا رسیده باشد، ارائه می گردد.

ذاکری ادامه داد: فاصله ابلاغ تا تشکیل جلسه که از طرف رییس شورا معین می گردد حداکثر 10 روز خواهد بود و شورا پس از طرح سوال یا سوالات و جواب شهردار، رای موافق یا مخالف خواهد داد.

وی بیان داشت: در صورتی که شورا با اکثریت دو سوم کل اعضا رای مخالف دهد شهردار از کار برکنار می گردد و فرد جدیدی از شورا انتخاب خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر الوند در ادامه با اشاره به جلسه غیرقانونی استیضاح این شهردار، گفت: در حالی که صرفا 2 تن از اعضای شورا اقدام به طرح سوال از شهردار نموده بودند و مراحل قانونی استیضاح طی نشده بود، متاسفانه نایب رییس شورا بدون اطلاع دادن به رییس شورا و بی التفات به مفاد قانونی اقدام به برگزاری جلسه ای نموده که اساسا به دلیل رعایت نشدن هیچکدام از مواردی که در ماده 83 قانون شوراها آمده، غیرقانونی است.

وی اضافه نمود: همچنین با استعلاماتی که از معاونت عمرانی استانداری، دفتر امور شهری استانداری و فرمانداری شهرستان البرز پیرامون این جلسه صورت گرفت نهادهای مربوبط بر غیرقانونی بودن این استیضاح تاکید کردند.

ذاکری گفت:با توجه به این توضیحات، روح الله احمدزاده کرمانی شهردار الوند همچنان به عنوان شهردار الوند به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 554

به "خبرنگاران استیضاح شهردار الوند غیرقانونی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استیضاح شهردار الوند غیرقانونی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید