تمدید مهلت ثبت نام دوره های کاردانی نظام جدید

به گزارش اخبار نجوم، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام دوره های کاردانی نظام جدید اطلاع داد.

تمدید مهلت ثبت نام دوره های کاردانی نظام جدید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، فاطمه زرین سخنگوی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1399 تا روز چهارشنبه 21 خرداد تمدید شد و داوطلبان در این مهلت باقی مانده فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور در این دوره ها ثبت نام نمایند.

وی تاکید نمود: بر این اساس ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی انجام می گردد و داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته هستند می توانند در آزمون مذکور ثبت نام نمایند.

زرین توضیح داد: ظرفیت پذیرش دوره های بدون آزمون مراکز فوق 100 هزار و 956 نفر در 2726 رشته محل و در رشته های با آزمون نیز 151 هزار و 529 داوطلب در 3743 رشته محل مشخص شده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید نمود: علاقه مندان به تحصیل در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی باید با اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، به عنوان داوطلب این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد رایانه ای دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضی شوند.

به گفته زرین، پذیرش در تعدادی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت.

وی گفت: تمامی متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، ضروری است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. در صورت عدم ثبت نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از انتها مهلت مشخص شده امکان پذیر نخواهد بود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: داوطلبان برای ثبت نام در این دوره ها باید با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org، مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون ورود به دانشگاه ها به نشانی: https://dipcode.medu.ir برای مشاهده اطلاعات و دریافت کد سوابق تحصیلی (منحصراً برای دارندگان دیپلم شاخه فنی و حرفه ای یا کاردانش و یا شاخه نظری سال های 1396 الی 1398) مراجعه نمایند و کد سوابق تحصیلی سازمان سنجش برای ثبت نام در آزمون را درج نمایند.

زرین گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال 1399 (برای آن دسته از رشته های امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز آدینه 14 شهریور 99 برگزار خواهد شد. داوطلبان ضروری است از سه شنبه 11 تا پنجشنبه 13 شهریور 99 با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 373

به "تمدید مهلت ثبت نام دوره های کاردانی نظام جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مهلت ثبت نام دوره های کاردانی نظام جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید