باید فرهنگ خودکنترلی و مصرف صحیح تولیدات در جامعه ترویج یابد

به گزارش اخبار نجوم، خبرنگاران/مرکزی مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: باید در جامعه فرهنگ خودکنترلی و مصرف صحیح تولیدات ترویج یابد که این مهم با تعامل و همکاری مصرف کنندگان محقق خواهد شد.

باید فرهنگ خودکنترلی و مصرف صحیح تولیدات در جامعه ترویج یابد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

مهناز جعفریان روز دوشنبه 30 فروردین در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سال گذشته تمام کوشش مان بر این بود که بتوان در راستای شعار سال با حمایت از واحدهای فراوریی فرآیندهای فراوری را به سمت استانداردسازی راهنمایی کرد. علیرغم تمام مسائل از جمله شیوع ویروس کرونا، مسئولین استاندارد در تمامی حوزه های فراوری و بازار و عرضه تمام کوشش خود را بکار گرفته اند تا کالاهای با کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اضافه نمود: استاندارد در راستای برطرف نواقص واحدهای فراوریی، ضمن شناسایی نواقص و برطرف مسائل فرآیندهای فراوریی، در کوشش است تا بهترین ها را انجام دهد.

جعفریان بیان نمود: اداره کل استاندارد استان بر حدود 900 واحد فراوریی نظارت دارد که بیش از هزار و 600 فرآورده را تحت پوشش دارد، در سال گذشته علیرغم تمامی مسائل 114 فقره پرونده علامت استاندارد صادر و 128 فقره پروانه استاندارد نیز تمدید اعتبار شد.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی بیان نمود: در مدت زمان مذکور در حوزه انرژی، 34 مورد بازرسی از واحدهای انرژی و همچنین در قالب طرح طاها 55 مورد نظارت و کنترل در مورد نصب برچسب ها و گریدهای انرژی بر روی کالا اجرا شده است. اجرای این طرح حدود دوسال است که به وظایف سازمان اضافه نموده شده است.

جعفریان تاکید نمود: در سال 99، بالغ بر سه هزار و 679 نمونه از واحدهای فراوریی به منظور انجام آزمون به آزمایشگاه های استان ارسال و هشت هزار و 731 مورد بازرسی از کالاهای موجود در حوزه برخورداری از استاندارد و پروانه انجام شد.

وی اضافه نمود: همچنین یک هزار و 817 بازرسی و نظارت از واحدهای سوخت مایع با مشارکت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی انجام شد و 140 نازل سی ان جی و 533 باسکول، ترازوی های جاده ای و حدود 3 هزار و 374 مورد سایر وسایل سنجش از جمله ترازوهای مراکز عرضه، آزمون شدند.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی با تاکید بر اینکه اداره کل استاندارد استان با متخلفان و فراورینمایندگان غیرکیفی برخورد قاطع می نماید، اعلام نمود: در سال 99 بالغ بر 749 اخطار برای واحدهای فراوریی صادر و 824 پروانه تعلیق و 168 پروانه ابطال شد و 67 پرونده به دستگاه قضایی استان ارسال شد .

جعفریان ادامه داد: در قالب کنترل و نظارت نوروزی از 15 اسفندماه تا خاتمه 15 فروردین ماه در راستای کنترل و نظارت نوروزی، یک هزار و 500 واحد صنفی مورد بازرسی و ارزیابی قرار گرفتند، همچنین از دو روز مانده به شروع ماه رمضان کنترل و نظارت های ویژه این ماه شروع شد و تا خاتمه ماه مبارک رمضان از حدود دو هزار واحد صنفی و ارائه نماینده فراورده های غذایی ویژه ماه رمضان و ... بازرسی خواهند شد.

وی اضافه نمود: اداره کل استاندارد استان کوشش می نماید تا در راستای حمایت از فراوری، فرآیندهای فراوری را به استانداردهای لازم برساند که اصلاح، تسهیل و تسریع فرآیندهای عملیاتی نیز در دستور کار ویژه قرار گرفته است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی در رابطه با استاندارد آسانسورها بیان نمود: در سال گذشته هزار و 98 آسانسور مورد بازرسی اولیه و 269 آسانسور مورد بازرسی ادواری قرار گرفتند و ارزیابی از آسانسورهای اماکن عمومی و دولتی نیز اجرا شده که هزار و 396 گواهینامه صادر شد.

جعفریان توضیح داد: در زمینه اجرای کنترل و نظارت بر واحدهای خدماتی، تفریحی، شهر بازی ها و پارک ها در سال گذشته از 385 واحد بازرسی اجرا شده و از تجهیزات تفریحی 62 واحد پلمب و 23 واحد نیز اخطار گرفتند، 161 مورد بازدید توسط اداره کل استاندارد به صورت مستقیم صورت گرفت.

وی اضافه نمود: در مجموع، 65 آزمایشگاه تحت نظارت اداره کل استاندارد استان قرار گرفته است که مردم می توانند با ارسال عدد 10 رقمی مندرج بر روی کالاها به سامانه 1517 مراجعه و استاندارد کالاها را دریافت نموده و مشخصات آن را شناسایی نمایند.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: در سال گذشته 15 هزار و 194 نفرساعت آموزش در سطح استان ارائه شده که شامل 10 هزار و 168 نفرساعت آموزش مسئولان کنترل کیفیت با تحقق 102 درصدی، 240 نفر ساعت آموزش کارشناسان استاندارد با 100 درصد تحقق، آموزش کارکنان از هزار و 352 نفرساعت برنامه عملیاتی هزار و 726 نفر ساعت با تحقق 104 درصدی و سایر آموزش های برون سازمانی از دو هزار و 720نفر ساعت برنامه عملیاتی، سه هزار و 160 نفرساعت با تحقق 113 درصدی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 934

به "باید فرهنگ خودکنترلی و مصرف صحیح تولیدات در جامعه ترویج یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید فرهنگ خودکنترلی و مصرف صحیح تولیدات در جامعه ترویج یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید