ابتلای 54 معتاد متجاهر به کرونا در 11 استان کشور، تهران در صدر آمار

به گزارش اخبار نجوم، مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جمع آوری 6700 معتاد متجاهر و انجام تست غربالگری، از ابتلای 54 نفر از این افراد به کرونا اطلاع داد.

ابتلای 54 معتاد متجاهر به کرونا در 11 استان کشور، تهران در صدر آمار

فرید براتی سده در گفت وگو با خبرنگاران، درباره آخرین آمار جمع آوری و غربالگری معتادان متجاهر گفت: تا به امروز طی 41 مرحله 6700 نفر در 11 استان کشور جمع آوری و ساماندهی شده و به مراکز معرفی شده اند.

وی با اشاره به اینکه از 4500 نفر از این معتادان تست کرونا دریافت شده است، توضیح داد: طبق دستور العمل وزارت بهداشت و کمیته درمان از همه افرادی که وارد مراکز شده اند باید تست کرونا گرفته می شد که البته بعضی از استان ها به طور کامل تست کرونا را از معتادان جمع آری شده دریافت نکرده اند.

مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه 54 نفر از معتادان جمع آوری شده، به کرونا مبتلا بوده اند، اظهارکرد: بیشترین تعداد معتادان مبتلا به کرونا (34 نفر) مربوط به تهران بوده و بقیه در استان های دیگر هستند.

براتی سده با بیان اینکه 41 نفر در مراکز ویژه ای که برای افراد مبتلا در نظر گرفته شده است، بستری شده اند، شرح داد: بقیه این معتادان در خود مراکز قرنطینه افراد بدون علامت، در مراکز ماده 16 مستقر هستند.

وی اضافه نمود: به این ترتیب 4968 نفر هم از 6700 نفر به مراکز ماده 16 معرفی شدند. بقیه افراد جمع آوری شده یا معتاد متجاهر نبودند یا اینکه جزو معتادانی بودند که شرایط پذیرش در مراکز ماده 16 را نداشتند. یعنی یا جزو اتباع بیگانه بودند یا اینکه زیر 18 سال سن داشتند.

مدیرکل پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تا به امروز از بین این افراد گزارشی از موارد فوتی نداشتیم، گفت: البته دو تا سه مورد از افراد جمع آوری شده حال وخیمی دارند. برای مثال در مشهد دو مورد با شرایط وخیم گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nojumnews.ir شناسه مطلب: 376

به "ابتلای 54 معتاد متجاهر به کرونا در 11 استان کشور، تهران در صدر آمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای 54 معتاد متجاهر به کرونا در 11 استان کشور، تهران در صدر آمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید